Rubriky
Rozhledny a vyhlídky

Krkonošská vyhlídka

Krkonošská vyhlídka patří mezi méně známé vyhlídky na Podzvičinsku. O to víc návštěvníka překvapí. Nachází se u obce Bukovina jižně od Pecky v severovýchodních Čechách a stojí v podhůří našich nejvyšších hor v nadmořské výšce 532 metrů.

Dřevěná rozhledna, která se podobá mysliveckému posedu, byla vystavěna v roce 2018, a i když je vysoká jen 5 metrů, otevírají se z ní hezké výhledy do všech stran: na Krkonoše, Ještěd, Kozákov, Kunětickou horu, Trosky, Prachovské skály, Bradlec, Kumburk, Tábor, Čisteckou hůru, Novou Paku, Rýchory nebo Zvičinu. Pod rozhlednou je k dispozici stůl s lavičkami, kdo by se chtěl dozvědět něco nového, může se těšit na informační tabuli.

Vyhlídka je volně přístupná a dá se k ní dostat po modře značené turistické trase z Pecky, odkud jsou to sem asi 2 kilometry, z Bukoviny se pak výletníci projdou jen 1,3 kilometru. Komu se nechce šlapat, může zaparkovat na polní cestě u silnice z Pecky do Vřesníka, odkud je rozhledna vzdálená už jen 600 metrů. Nejbližší železniční stanice je v Lázních Bělohrad 6 kilometrů od Krkonošské vyhlídky.