Rubriky
Vodní sporty a koupání

Přírodní koupaliště Dachova u Hořic

Stylové koupaliště s dřevěnými kabinkami na převlékání a dnem z pískovcových kvádrů o rozloze 8 000 m² se nachází na severních svazích Hořického chlumu nedaleko obce Dachovy. Návštěvníka upoutá plovárna s jedinečnou architekturou, písečnou pláží a ostrůvkem. Koupaliště Dachova patří mezi nejkrásnější koupaliště.

Vybavení koupaliště:

WC, kabinky, sprchy, kiosek s občerstvením, travnatá i písečná pláž, parkoviště, možnost ubytování v dřevěných chatkách

Areál koupaliště nabízí kromě možností koupání a slunění také brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky, dále je zde možnost si zahrát nohejbal a volejbal na hřišti tomu určeném či ping-pong na venkovním stole i uvnitř středového pavilonu. Specialitou dachovského koupaliště, která vždy budí vášně hráčů i nevšední pozornost diváků, je francouzská hra pétanque na písečné pláži. Zvláště děti jistě ocení trampolínu a různé prolézačky.

Díky nádhernému prostředí, jedinečné atmosféře a unikátní architektuře je dachovské koupaliště a jeho okolí vyhledávané pro filmaře. Asi nejznámějším snímkem, který se zde natáčelm je rozverná letní komedie režiséra Otakáro Schmidta Eliška má ráda divočinu z roku 1999, v hlavních rolích s Boleslavem Polívkou, Zuzanou Stivínovou a řadou dalších populárních herců.